VQ - Highjump

Kontakt

Är du intresserad av att få veta mer om VQ Legal? I så fall är du varmt välkommen att kontakta vår försäljningschef Mårten Erixzon på Team Jamec:

Mårten Erixzon
marten.erixzon@teamjamec.se

Telefon: 073–501 21 53
www.teamjamec.se

Frågor om inloggning

Om du är kund till tjänsten, men har problem med inloggningen är det enklast att klicka på knappen ”Glömt?” bredvid lösenordet i inloggningsrutan högst upp till höger på sidan. Fyll i din epost så får du nya inloggningsuppgifter skickade till dig direkt.

Frågor om användningen av tjänsten och innehållet i dokumenten

Om du som kund har allmänna frågor om användningen av tjänsten eller tekniska problem är du alltid varmt välkommen att kontakta oss via email till support@vqlegal.se.

VQ Legal utvecklas i nära samarbete med er som använder tjänsten. Vi uppskattar dessa kontakter väldigt mycket och tar tacksamt emot synpunkter, utvecklings- och förbättringsidéer. Alla synpunktslämnare belönas med biobiljetter, så tveka inte att kontakta oss med dina idéer!

Om du har frågor som rör innehållet i dokumenten går det även bra att kontakta innehållsansvarig för rättsområdet direkt enligt nedan. Se även innehållssidan för respektive rättsområde för mer information.

Bolagsrätt

Bolagsrätt Sundsvall
Anders Larsson
anders.larsson@bolagsratt.se
Telefon: 060-16 81 51
Mobil: 070-211 76 74
www.bolagsratt.se

Arbetsrätt

Elmzell Advokatbyrå
Jenny Hellberg
jenny.hellberg@elmzell.se
Telefon: 08-534 803 65
Mobil: 0709-94 76 78
www.elmzell.se

M&A och kommersiell avtalsrätt

VQ Legals expertgrupp

Christian Hybbinette
christian.hybbinette@advokatag.se
Telefon: 08-677 17 00
www.advokatag.se

Hanna Larsson
hl@advokatensturelarsson.se
Telefon: 0733-64 70 00
www.advokatensturelarsson.se

Christina Ramberg
christina.ramberg@christinaramberg.se
Telefon: 0722-00 65 00
www.christinaramberg.se

Ulf Sallnäs
ulf.sallnas@sallnaslaw.se
Telefon: 08-410 14 411
www.sallnaslaw.se

Jan Widlund
jan.widlund@se.maqs.com
Telefon: 08-407 09 64
www.maqs.com

Magnus Wittbom
magnus@wittbomlaw.se
Telefon: 0708-59 59 64
www.wittbomlaw.se

IT-rätt

Wikström & Partners Advokatbyrå
Christina Wikström
christina@wikstrompartners.se
Telefon: 070-691 68 00
www.wikstrompartners.se

PUL

Wikström & Partners Advokatbyrå
Jens Forzelius
jens@wikstrompartners.se
Telefon: 0708-600 617
www.wikstrompartners.se

Immaterialrätt

Wikström & Partners Advokatbyrå
Katarina Bohm Hallkvist
katarina@wikstrompartners.se
Telefon: 070-646 67 68
www.wikstrompartners.se

Engelska översättningar

TransLegal
Michael Lindner
lindner@translegal.com
Telefon: 08-791 8944
www.translegal.se

Övriga frågor

Det går även bra att kontakta VQ:s grundare direkt om du har någon fråga:

Helena Hallgarn
helena.hallgarn@vqab.se
Telefon: 0768-649 224

Ann Björk
ann.bjork@vqab.se
Telefon: 0768-649 225

VQ Legal AB
Vasagatan 3
645 30 Strängnäs

Organisationsnummer 556805-0289, momsregistreringsnummer 556805028901, säte Strängnäs.

VQ Legal är ett dotterbolag till Virtual Intelligence VQ AB. För mer information om Virtual Intelligence VQ AB se VQ:s hemsida www.vqab.se.